Bize Ulaşın : 05445397926
Mail : info@tekirdagbilgisayar.com
| | |
İnternet Explorer’da XML Görüntüleme Sorununun Çöz
İnternet Explorer’da XML Görüntüleme Sorununun Çözümü?

İnternet Explorer’da XML Görüntüleme Sorununun Çözümü?erhaba arkadaşlar,

Bu yazımızda internet ile işi olan kullanıcıların özellikle de muhasebe işi yapan arkadaşların sık karşılaştığı internet explorer tarayıcısında xml görüntüleme hatasının çözümünü anlatacağım. Genişletilebilir İşaretleme Dili olarak adlandırılan XML, hem insanlar hem bilgi işlem sistemleri tarafından kolayca okunabilecek dokümanlar oluşturmaya yarayan bir işaretleme dilidir. W3C tarafından tanımlanmış bir standarttır. Bu özelliği ile veri saklamanın yanında farklı sistemler arasında veri alışverişi yapmaya yarayan bir ara format görevi de görür. SGML’in basitleştirilmiş bir alt kümesidir.

Defter tasdik aylarında, bazı Noter Personelleri ve bazı Mali Müşavir arkadaşlarımızın karşısına çıkan XML sayfası görüntülenemiyor veya XML girişi XSL stil sayfası kullanılarak görüntülenemez. Lütfen hatayı düzeltin ve yinele düğmesini tıklatın veya daha sonra yeniden deneyin gibi sorunların çözümü Explorer’inizin güvenlik ayarlarında saklı , tabi bazı office programlarının sisteminizde bulunması şartı ile. Gelelim .xml hatasının çözümüne…

* Öncelikle İnternet Explorer’imizi açıyoruz
* Buradan ayarlar bölümüne giriyoruz.
* Ayarlar bölümünde internet seçeneklerine giriyoruz.
* Sonra üstte bulunan sekmelerden güvenlik bölümüne tıklıyoruz.
* Güvenlik sayfasında özel Düzey isimli bir buton olması gerekir , bu butona tıklayarak özel düzey güvenlik alanına erişmiş oluyoruz.

Bu aşamadan sonra karşınıza çıkan listeden Etki alanları arasında veri kaynaklarına erişim bölümünde Etkinleştir sekmesini işaretleyerek onaylıyoruz.

Yapmış olduğunuz bu değişikliklerin etkin olabilmesi için internet explorer taryıcınızı kapatıp yeniden açarsanız sorununuzun çözüldüğünü göreceksiniz.

 

 

 

 

 


Lütfen Yardımcı Olmam İçin Arayın : 05445397927


CAPTCHA Image [ Değiştir ]