Bize Ulaşın : 05445397926
Mail : info@tekirdagbilgisayar.com
| | |
tekirdağ Raspberry Pi Pico
Raspberry Pi Pico

Raspberry Pi Pico 

İlk yıllarında sadece Birleşik Krallık’ta varlık gösteren Raspberry, daha sonrasında dünya genelinde popüler hale gelmişti. Raspberry şimdi de yeni ürünü olan Pico’yu duyurdu. 

Pico diğer Raspberry modelleri gibi kompakt yapısıyla dikkat çekiyor. Üzerinde “RP2040” çipini bulunduran kart, 264KB dahili RAM ve ARM Cortex – M0+ işlemci ile birlikte geliyor. 16 MB’a kadar depolama alanına sahip olan Pico, gelişmiş projelerin yerine hobi amaçlı kart arayışında olan kullanıcıları hedefliyor. Raspberry açıklamasında bu kart ile sonsuz sayıda projenin tasarlanabileceğini duyurdu. 

 

Raspberry Pi açıklamasında ayrıca yeni kartın C ya da MicroPython programlama dili kullanarak programlanabileceğini açıkladı. Her iki yazılım dili de belirtildiği gibi sonsuz sayıda proje tasarlanmasına imkan sunuyor. Gelişmiş projeler için elverişli olmayan bu kadar genel olarak programlanmış aydınlatma sistemleri ve sensörler kullanılarak verileri ekrana yansıtla gibi projeleri kolayca yerine getirebiliyor. 

Raspberry Pi Pico Fiyatı

Ürünün yurt dışı fiyatı sadece 4 dolar olarak açıklanırken Raspberry Pi Pico ürünün ülkemize getiren SAMM Teknoloji isimli şirket ise ürünü 35 TL fiyat etiketi ile satışa sundu. 


Lütfen Yardımcı Olmam İçin Arayın : 05445397927


CAPTCHA Image [ Değiştir ]