Bize Ulaşın : 05445397926
Mail : info@tekirdagbilgisayar.com
| | |
Windows 10 Açılış Ekran Şifresi Kaldırma
Windows 10 Açılış Ekran Şifresi Kaldırma

Windows 10 Açılış Ekran Şifresi Kaldırmamerhabalar , Bu konu için daha önceden Windows 8 Açılış şifresini  nasıl kaldırılır olarak hazırlamıştım. Allah Windows 10 içinde nasip etti inşallah bundan sonra Microsoft yeni işletim sistemleri çıkardığında bizde tekrar bu konuları ele almaya başlayacağız. Windows 10 kurulumu yaparken sizde istenen şifre , Windows 10 kurduğunuzda oturum açmak için veya bilgisayarınızı ger defasında açtığınızda karşınıza çıkmaktadır. Her defasında şifre girerek oturumu açmak can sıkıcı bir durum olduğu için bunu ortadan kaldırmak gerekir.

Windows 10 açılış şifresi nasıl kaldıracağız?

Bilgisayarın açılışında her defasın’da sizden şifre sormasını istemiyor iseniz işleme hemen başlıyoruz. Bilgisayarımızda çalıştır penceresini açalım Win + R kısayol tuşlarını kullanarak daha sonra açılış penceresine ise aşağıdaki komutu yazarak enter basalım.

                                                        netplwiz

Bu komutu yazıp entere basıyoruz ve size kullanıcı hesapları penceresi açılacaktır. Burada ise oturumu hangi kullanıcı ile açıyor iseniz. o kullanıcı üzerine geliyoruz.

Yukarıda örnek resim olduğu gibi “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir.” yazısı önündeki kutu içerisindeki tik işaretini kaldırdığında sorun çözülmüş olacaktır. Böylece Windows 10 açılış’da şifre sormayı kapatmış, kaldırmış olacaksınız. Eğer açılışta sizden parola soran bu sinir bozucu işlemi kapatmış olacaksınız.


Lütfen Yardımcı Olmam İçin Arayın : 05445397927


CAPTCHA Image [ Değiştir ]